Salon w ogrodzie zimowym? Na pewno się uda!

Kiedy na posesji pojawia się ogród zimowy, wewnątrz spodziewaj się niezwykłego pomieszczenia. Bez dwóch zdań trzeba nabyć dobre wyposażenie – klasyczny komplet to fotele, sofa i mały stół, przy którym można spotkać się z przyjaciółmi. W przypadku gdy planujesz, aby wewnątrz dominowały iście tropikalne warunki, powinieneś założyć źródło ogrzewania. Wokół wyrosną egzotyczne krzewy i kwiaty, a ty będziesz czuł się komfortowo w trakcie słoty czy śnieżycy. Desery podawane w tym anturażu smakują wyśmienicie. Kreując ogród zimowy w takim stylu, trzeba dodać nastrojowy dekor związany z kulturą orientalnej, np. ozdobne naczynia czy wazony z typowymi motywami zdobniczymi. Najlepiej dołączyć nieco oryginalnych drobiazgów, np. lampiony z aromatem, latarenki czy podobne utensylia. Na siedziskach porozrzucaj designerskie koce , zaś na podłodze jaśki w urozmaiconych formatach. Ważne, aby wykreować sympatyczny nastrój, który będzie dodawał pomieszczeniu jeszcze więcej wakacyjnego charakteru.

Jak ozdobić wnętrze ogrodu pod dachem

Gros osób wybiera rattan, materiał tradycyjny, doskonale łączący się się z zielenią. Aczkolwiek dysponujemy technorattanem, często wykorzystywany przez designerów i producentów rozwiązań do ogrodu. Jest to surowiec szczególnie odporny na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Nie zmienia kształtu i nie blaknie poddany działaniu promieni UV i pary wodnej, dlatego warto sięgnąć po wyposażenie technorattanowe do oranżerii. Interesującym i rzadko spotykanym pomysłem mogą być meble wykonane z palet. Rozłożyste leżanki, stoły i siedziska prezentują się zjawiskowo. Tu też można dodać donice, które również tworzy się z palet. Idąc dalej w takim kierunku można umieścić w paru punktach skrzynie z drewna, które posłużą za miejsce na książki, gazety czy inne akcesoria. Ważne jest to, by meble nie były ciężkie.

A gdyby wznieść ogród zimowy na tarasie?

W przypadku gdy nie chcesz powielać schematów, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie musisz mieć wiele miejsca, żeby zyskać kawał zielonej przestrzeni we własnym domu. Ściany i dach przeważnie są na bazie szkła czy poliwęglanu. Istotne, aby szczelnie zamykały taras w kompozycyjnej zgodzie z elewacją. Wykreowanie przytulnego klimatu to niezwykle istotna kwestia. W miejscu na uboczu ozdobionym z każdej strony zielenią będziesz mógł zrelaksować się z najbliższymi i z przyjaciółmi. Codzienna kawa i książka czy krzyżówka w rękach w takiej scenerii to szczególnie cenne momenty.