infekcje intymne – wszystko co musisz wiedzieć

Choroby kobiece rozmaicie się ukazują. Jedne są cięższe, a drugie słabsze. Priorytetowe jest aby namierzyć źródło problemu, żeby w drugiej kolejności rozpocząć słuszne leczenie.

Na czym polega oddziaływanie środków na infekcje intymne?

W aptekach, oferuje się szeroką gamę środków pomocniczych w kuracji infekcji stref intymnych – pochodzenia grzybiczego, bakteryjnego jak również wirusowego. Wśród nich znajdują się m.in. żele dopochwowe, kremy z probiotykami tudzież maści np. takie z dodatkiem wyciągów roślinnych. W przypadku chorób pochodzenia grzybiczego sprawdzają się przykładowo leki posiadające liofilizaty grzybów szczepów Candida. W przypadku stanów zapalnych oraz przy stanie suchości pochwy, używa się dla przykładu np. globulki propolisowe, czopki, odpowiednie tampony czy żele mające w specyfikacji kwas mlekowy, glikogen i inne pomocne preparaty o działaniu leczniczym.

Preparaty przeznaczone do wspomagania leczenia dolegliwości intymnych, koją podrażnienia, świąd, pieczenie , a także usuwają przykry zapach. Ich działanie polega na utrzymaniu prawidłowego, kwaśnego pH miejsc intymnych, dzięki czemu zostaje utrzymana naturalnego rodzaju bariera przed bakteriami. Dodatkowo preparaty te działają antyzapalnie i przeciwgrzybiczo, co więcej, dobrze nawilżają strefę intymną. Środki skoncentrowane przeciw grzybicy stref intymnych, likwidują drożdżaki i naturalnie wspierają ciało w walce z chorobą. Ich działanie odznacza się wielowymiarowością.

Naturalnego rodzaju sposoby zwalczania infekcji pokroju intymnego.

Poza ww. lekami, istnieją także zioła i rośliny lecznicze. Sporządzanie nasiadówek to dość znany sposób na walkę przejawów schorzenia. Już po wstępnym zażyciu zauważa się ukojenie. Z czego robi się herbaty, kompresy i nasiadówki? Najlepiej znane są następujące zioła: rumianek pospolity, kora dębu, pokrzywa zwyczajna, nagietek lekarski, Salvia officinalis, kwiat Achillea millefolium i Lamium album. Zioła oraz inne rośliny lecznicze likwidują świąd, uczucie pieczenia, zaczerwienienie, ból, lecz oddziałują antybakteryjnie, bakteriobójczo, przeciwalergicznie a także przeciwgrzybiczo.

Zazwyczaj również stosuje się medykamenty, których bazą jest propolis. Należą do nich ww. czopki propolisowe dopochwowe, preparaty i mazidła, które można zrobić w dodatku we własnym zakresie. Propolis jest nazywany „naturalnym antybiotykiem”, który stanowi owoc działalności pszczół, a służy im do wyścielania ula. Częstokroć aplikuje się do maści oraz kremów substancje o właściwościach wspomagających np. olejki eteryczne, wazelina, wyciągi pochodzenia roślinnego lub witaminy. Tego rodzaju preparat na bazie propolisu, działa wszechstronnie. Wyniszcza grzyby, bakterie i innego rodzaju mikroorganizmy chorobotwórcze będące zagrożeniem dla zdrowia. Mazidło lub czopki propolisowe dopochwowe można wykorzystywać jednocześnie na hemoroidy oraz inne stany chorobowe miejsc intymnych.

Obowiązkiem jest profilaktyka, aby nie dopuścić do rozwinięcia się albo pogłębienia stanu zapalnego. Systematyczna higiena osobista za pomocą polecanych płynów do higieny miejsc intymnych o neutralnym pH 5.5 stanowi punkt wyjścia. Ogromną rolę ma także wypijanie dużej ilości cieczy, które odpowiednio nawadniają organizm, nawilżają skórę i pozbywają się zbędnych metabolitów. Ubieranie przewiewnej i nieobcisłej bielizny stanowi także niezwykle ważną kwestię.