Jak wybrać bezpieczną pościel dziecięcą?

Rodzicielstwo to też konieczność podejmowania ważnych decyzji, a pierwsze wybory wiążą się z zapewnieniem dziecku komfortowych warunków rozwoju. Jednym z nich jest stworzenie komfortowego miejsca do snu, a więc łóżeczka z pościelą. Sprawdzony producent dzianin drukowanych pomoże w znalezieniu tej idealnej.

Pościel z wypełnieniem – czy jest warta uwagi?

Producent dzianin drukowanych ma w asortymencie różne tkaniny oraz interesujące nadruki i tekstury, ale na początku trzeba podjąć decyzję, czy wolimy pościel z wypełnieniem, czy bez. W pierwszym wariancie kołdra i poduszka są połączone z wypełnieniem, co oznacza, że ocieplenie jest wszyte do środka. Zastosowana jest optymalna gramatura wypełnienia, a w komplecie pościeli nie ma osobnych powłoczek. Najczęściej do wypełnienia wykorzystywana jest włóknina silikonowa, czyli surowiec wykonany z hipoalergicznych włókien silikonowych, które nadają pościeli miękkość oraz puszystość. Kołdry i poduszki zawierające takie wypełnienie mają swoich fanów, chociaż nie wszyscy przepadają za tym rozwiązaniem.

Na jaką pościel dla dziecka warto się zdecydować?

Producent dzianin drukowanych dostarcza najlepszej jakości tkaniny, które świetnie nadają się do produkcji pościeli dziecięcej. Dobrze dobrany materiał pościeli zapewnia dziecku wygodę i komfort podczas snu. Nie zapominajmy, że dzieci mają wyjątkowo wrażliwą skórę, która reaguje na wiele bodźców, zatem zadbanie o odpowiednie miejsce do spania jest bardzo ważne.

Przy wyborze pościeli dziecięcej warto brać pod uwagę to, aby była ona uszyta z oddychającej tkaniny, aby skóra dziecka miała zapewniony dostęp do świeżego powietrza i jednocześnie możliwość wymiany gazowej. Miękka oraz przyjemna w dotyku – to najważniejsze cechy pościeli do pokoju malucha, przede wszystkim z uwagi na wrażliwą skórę malucha, ale jednocześnie po to, żeby stworzyć mu komfortowe warunki do odpoczynku.

Jeśli zależy nam, aby pranie pościeli nie było problematyczne warto decydować się na mniej wymagające tkaniny. Każdą z tych cech mają rośliny włókniste, których używa się regularnie w przemyśle tekstylnym. Do najbardziej polecanych materiałów na uszycie dziecięcej pościel można zaliczyć bawełnę, muślin, len oraz bambus.

Najczęściej stosowaną tkaniną jest bawełna. Jest znana z bardzo dobrej przepuszczalności i jest delikatna dla skóry. Bawełna doskonale dostosowuje się do pory roku i pogody – zimą grzeje, a latem chłodzi. Bawełna nie jest tkaniną rozciągającą się, choć jest elastyczna. Jest najlepszą dla dzieci, a jej wysoka jakość przekłada się na komfort użytkowania oraz piękny wygląd nawet po wielu praniach.