Warzywa do uprawy w szklarni – na jakie warto się zdecydować?

Szklarnie ogrodowe w ostatnich latach to rozwiązanie, które jest coraz bardziej popularne. Coraz większa liczba osób decyduje się na tego typu uprawę roślin w przydomowych ogródkach. Nikogo nie powinno to dziwić – jest to rozwiązanie z wieloma zaletami. Które rośliny najlepiej umieścić w szklarni, żeby uzyskać jak najlepsze efekty?

Szklarnie ogrodowe – czy są lepsze od tradycyjnej uprawy?

Nie sposób nie docenić smaku, jaki mają samodzielnie uprawiane warzywa i owoce. Produkty, które widzimy w sklepach zazwyczaj nie mają aż tylu wartościowych składników, a poza tym są znacznie mniej smaczne. Tymczasem jedzenie tych pochodzących wprost z grządki jest przyjemne i zdrowe. Uprawiając je samodzielnie, mamy pewność, że unikniemy niepewności w kwestii nawożenia roślin. Coraz więcej osób zajmujących się ogrodnictwem decyduje się na szklarnię jako alternatywę dla tradycyjnego ogrodu. Wybierając tę opcję nie tylko uprawa jest łatwiejsza, ale też zbiory będą miały z pewnością znacznie lepszy smak. Szklarnia poliwęglanowa są rozwiązaniem przeznaczonym między innymi do hodowania roślin , które potrzebują wyższych temperatur. Panujący u nas klimat sprawia, że istotne jest również to, żeby w miarę możliwości wpłynąć na przedłużenie okresu wegetacji owoców i warzyw. Spowoduje to, że ich wspaniały smak będziemy mogli czuć przez dłuższy czas. Szklarnię możemy zrobić samemu i to przy niewielkim nakładzie finansowym. Każdy majsterkowicz jest w stanie użyć do tego nawet starych okien. Gotowe szklarnie ogrodowe są również dostępne w sklepach, można je znaleźć nawet w sieci. Konkurencyjne dla nich są tzw. tunele, ale one nie dają tak dobrych efektów.

Warzywa do uprawy w szklarni

W szklarni zaleca się uprawę różnych roślin uprawiać głównie takie warzywa, które wyjątkowo lubią ciepły klimat. Takim warzywem jest papryka, która nie tylko świetnie czuje się przy wysokich temperaturach, ale lubi także wysoką wilgotność powietrza. W szklarni Do uprawiania w szklarni możemy wybrać jedną z odmian papryki (także ostre odmiany). Ogromnym powodzeniem cieszy się też odmiana ogórka szklarniowego. Musimy pamiętać, że nie powinny być podlewane wodą o zbyt niskiej temperaturze, ponieważ są one na to niezwykle wrażliwe. Będąc w posiadaniu szklarni warto też uprawiać w niej pomidory, których owoce są wtedy słodkie i duże. Szczególnie polecana do takiej hodowli jest tradycyjna odmiana pomidorów, pozostałe gatunki w tym pomidorki koktajlowe, świetnie radzą sobie również w tradycyjnym ogrodzie. Pomidory potrzebują systematycznego nawożenia, a przed rozpoczęciem sezonu specjalnego przygotowania podłoża. Konieczne jest poza tym regularne podlewanie krzaczków, najlepiej w taki sposób, by nadmiar wody nie dostał się na ich owoce i liście.