Duch Dziecka

Ulice Singapuru były wyjątkowo ciche, ponieważ ręce mojego zegarka ujawniły, że teraz jest jeszcze dwie AM. Zwykłe sklepy, które są zazwyczaj tak aktywne w ciągu dnia, były już dawno zamknięte, podczas gdy obszary, nocne zajęcia również zostały zamknięte. Jeden by tylko sporadycznie spotkać inną osobę na ulicy i samotnych ruchów zauważyłem kilka opuszczonych kotów skradanie się na wyrzucane śmieci, mając nadzieję na kąsek ryb lub mały kawałek mięsa.

Kiedy szedłem tylnymi uliczkami, widzę, że przed licznymi azjatyckimi sklepami można było zobaczyć paczkę złożoną ze słodyczy uzupełnionych pojemnikiem z mlekiem. Początkowo myślałem, że być może to tylko jeden lub dwóch właścicieli sklepów, którzy to robili, jednak im dłużej ambled wzdłuż ulicy, tym bardziej zauważyłem te same kąski na każdym progu. Czy to było jakieś święto, o którym nie udało mi się dowiedzieć? Zrobiłem mentalną notatkę, aby skontaktować się z azjatyckim przyjacielem w ciągu dnia i zapytać, co do uzasadnienia tego dziwnego i niezwykłego zwyczaju.

Obudziłem się wcześnie następnego dnia i postanowiłem podjąć energiczny spacer po obwodzie wsi przed prowadzeniem mojej porannej działalności. Kiedy spacerowałem nonszalancko po wiosce, po raz kolejny oglądałem te same sklepy, które tylko w nocy miały zarówno jedzenie, jak i picie u ich drzwi. Teraz wszystko zniknęło i widać było tylko puste pojemniki. W końcu zakończyłem spacer i po kąpieli i goleniu zacząłem nawiązać poranne kontakty i zakończyć każdą działalność, którą zaplanowałem na ten dzień. W drodze powrotnej do mojego mieszkania, zrobiłem to punkt, aby zatrzymać się na mój przyjaciel Kim Fong zapytać, co wakacje nie miało miejsca.
„Kim”, zapytałem: „Jakie wakacje przegapiłem niedawno. Naprawdę myślałem, że jestem na większości uroczystości i uroczystości, ale oczywiście zapomniałem jeden?”
Kim odpowiedział pytaniem i zauważył, że nic nie warto zauważyć, że miało miejsce w tym czasie w Singapurze. Po tym, jak skończył mi powiedzieć, że usiadłem go i wyjaśnił osobliwe działania, które zauważyłem wczoraj, jak wracałem do mojego mieszkania. Wtedy Kim wyjaśnił mi o duchowym dziecku znanym jako Kumantong. Kumantong jest oświeconym dzieckiem duchów, co oznacza, że otrzymał swoje nauczanie od Buddy. Dziecko ducha zwykle czyni dobre uczynki, tak aby mógł ponownie zostać wcielił się w lepsze życie.

„Joe”, wyjaśnił w Azji istnieje kilka krajów, które wspierają przekonanie, że dziecko duch wędruje po ulicy późnym wieczorem. Aby uspokoić to dziecko, właściciele sklepów odłożyli dla niego każdego wieczoru niewielkie ilości jedzenia i napojów.

Musiałem wyglądać nieco cynicznie, jak dalej wyjaśnił, że te smakołyki na pewno nie są tam umieścić na rzecz lokalnych kotów i psów, ale tylko dla dziecka ducha.
Kim zaproponował mi opowiedzieć o sytuacji, która wydarzyła się, gdy sam był małym dzieckiem. Niektóre dzieci z sąsiedztwa żartobliwie wkradły się z domów późnym wieczorem i poszły ze sklepu do sklepu jedząc przekąski i pijąc mleko. Wiedzieli lepiej, ale nie zwracali uwagi na ostrzeżenia osoby dorosłej. Jak dorastał w tego typu społeczeństwa są ostrzegani przez rodziców, aby nie brać słodycze i mleko od dziecka duch z obawy przed odwetem. W pełni wiedzieli, że dziecko ducha stanie się zły i nawiedzać ich.
„Na pewno nie wierzysz, że ty?” Zapytałem Kim, na którym Kim pojawił się zirytowany ze mną, więc czułem, że byłoby lepiej, gdybym po prostu słuchać i trzymać usta zamknięte.
„Jak powiedziałem, Joe”, kontynuował: „Rodzice będą ostrzegać swoje dzieci w tej sprawie i na pewno następnego dnia dzieci rozwinęły się poważne i uporczywe gorączka niebezpiecznych rozmiarów w wyniku stali żywności i picia, co było dostarczone dla dziecka-ducha.”

Kim wyjaśniła, że żaden z leków w wiosce nie może złamać gorączki, a dzieci zostały uratowane tylko przez boską interwencję mistrzów świątyni.
I ponownie zapytał Kim, dlaczego 21-wieczny biznesmen uwierzy takie bajki. Później odkryłem, że mój przyjaciel Kim był jednym z dzieci, które jadły jedzenie i piły mleko i zachorowały następnego dnia.