Gadżety do łazienki, które stworzą w niej niezwykły nastrój?

Dobrze wyposażona łazienka potrafi prezentować się bardzo korzystnie i być najbardziej wyrazistym punktem w całym mieszkaniu. Dywaniki łazienkowe oznaczają w niej ciepło i wniosą trochę koloru. Czy pozostałe odpowiednio dobrane gadżety dodadzą trochę wyjątkowego charakteru oraz sprawdzą się w trakcie wykonywania zabiegów higienicznych?

Jak wyposażyć łazienkę w potrzebne i eleganckie gadżety

Kilka przemyślanych gadżetów to rozwiązanie, które nie obciąży domowego portfela, a jednocześnie radykalnie poprawi design łazienki. Te przedmioty wcale nie mają obowiązku znaleźć w konkretnym pokoju, lecz ich zastosowanie wyraźnie ułatwia codzienne funkcjonowanie wszystkich lokatorów. Całkiem sporo ludzi w trakcie korzystania z toalety bierze się za słowo drukowane, toteż warto zamontować praktyczny organizer na gazety, by nie musiały leżeć bez ładu. Przykręca się go na ścianie tuż obok zasobnika na papier. Nie powinno się lekceważyć tego zwyczaju – toaleta to przestrzeń, w którym choć przez parę minut możemy pobyć sami. Raczej jesteśmy pewni, iż tego typu element wyposażenia łazienki sprawdzi się w stu procentach. Umieszcza się go czasem w okolicach wanny, wtedy może posłużyć w roli stojaka na wino – to doskonałe zwieńczenie weekendowego wypoczynku tylko dla ciebie. Z kolei dywanik do łazienki po kąpieli i lampce wina da solidne oparcie stopom.
Bez dwóch zdań umocuj statyw na suszarkę

Kolejnym przydatnym przedmiotem ułatwiającym korzystanie z łazienki będzie uchwyt na suszarkę. Ile razy poplątany kabel rozkręca niepotrzebne kwasy i brak humoru przez następne kwadranse! Jednak praktyczny uchwyt spowoduje, że da się oddalić myśli o poskręcanym kablu, a w dodatku suszarka zawsze wyląduje w najlepszym i co ważne – zabezpieczonym punkcie. Opłaca się przytwierdzić go tuż przy lustrze – takie zestawienie wydaje się najbardziej oczywiste.
Czarodziejska mydelniczka, która zawsze jest nieskazitelnie czysta

Następną inną modyfikacją w łazience jest specjalny magnes w mydelniczce. Maź w tradycyjnej mydelniczce jest niezwykle denerwująca, a dodatkowo powoduje, że środek higieniczny zużywa się w błyskawicznym postępie. Ze zwykłym magnesem korzystanie z mydła stanie się o wiele prostsze. Gospodyni na zawsze może zerwać z szorowaniem rozpuszczonego białego osadu.
Z naściennym koszem zawsze łatwiej

Kosz musi pojawić się w każdej łazience, jednak w miejsce klasycznego rozwiązania możesz wybrać wersję na ścianę. To urządzenie wprost idealne dla niewielkiej przestrzeni. Dywaniki do łazienki i naścienny kosz to absolutne minimum. Oszczędza także czas podczas porządków, gdyż nie trzeba przy nim unoszenia i przestawiania. To kolejna neizbyt kosztowna rzecz przy zachowaniu dużej użyteczności.