Wybacz i zapomnij

„Odłóż na bok ego, rozwiąż nieporozumienie i przekonaj się, jak dobrze się czujesz.” – Wybacz i zapomnij, równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, zdrowie i relacje, mądra praca
Jednak przekształcenie ich w bitwy ego i nierozwiązanie ich może odebrać radość i szczęście z naszego życia.

Życie jest tak nieprzewidywalne, więc zatrzymajmy grę nienawiści i zacznijmy kochać ludzi. Dajmy sobie powód do uśmiechu, zapominając o złych doświadczeniach i wybaczając ludziom. Pomyśl o kimś, z kim chcesz rozwiązać różnice i kontynuować czytanie.
Istnieją trzy warunki wstępne rozwiązania konfliktu:

* Musisz puścić swoje ego.
* Musisz mieć chęć rozwiązania problemu.
* Musisz zacząć komunikować się otwarcie. Istnieją trzy podstawowe podejścia, aby zacząć:

* Rozmowa jeden na jednego: zrób odważny krok, ustal czas na dyskusję z daną osobą i idź na spotkanie z jednym celem, jakim jest rozwiązanie wszystkich różnic. Rozpocznij rozmowę, dziękując osobie za zgodę na spotkanie. Wyraź żal z powodu stanu związku, powiedz osobie, na której Ci zależy, a chcesz, aby związek znów był normalny.

Poproś o przeprosiny (nie oczekując jednego), przepraszaj za swoje działania (ale nie spodziewaj się tego samego z drugiej strony), nie próbuj udowodnić „słuszności” lub „zła”, po prostu pracuj nad rozwiązaniem problem. Omów, co poszło nie tak i jak można to rozwiązać, aby przejść do życia, poszukać rozwiązań. Kontroluj swoje emocje, wczuj się w osobę i pozwól mu uwolnić się od frustracji. Przygotuj się na kilka krytyków, dokonaj kilku poświęceń, bądź gotów puścić, po prostu odsuń ego na bok, jeśli naprawdę cię to obchodzi.

Jeśli jesteś szczery w swoim podejściu, będziesz w stanie rozwiązać konflikt, jeśli nie, będziesz miał przynajmniej wielkie poczucie satysfakcji, że postarałeś się jak najlepiej. W obu przypadkach skończysz jako zwycięzca i zyskasz dużo spokoju i harmonii.

* Wybierz przeprosiny / przebaczenie: jeśli nie jesteś w stanie zebrać się na odwagę, aby porozmawiać twarzą w twarz lub odległość stanowi problem, po prostu zadzwoń. Niektóre osoby są bardziej ekspresyjne przez telefon; czują się komfortowo i są w stanie łatwo nawiązać rozmowę. Gdy dana osoba będzie online, powtórz ten sam proces, co w przypadku rozmowy jeden na jednego. Jedyną rzeczą, która może się zmienić, jest to, że rozmowa może stać się emocjonalna i czasami ludzie się załamują podczas rozmowy. 38-letni profesjonalista ożenił się wbrew woli rodziców i musiał zapłacić cenę za zerwanie relacji z rodzicami. Nie rozmawiał z nimi przez 15 lat, każda jego próba rozwiązania różnic zawiodła w jego umyśle, ponieważ był przekonany, że nie zostanie mu wybaczone. W końcu zebrał się na odwagę, aby porozmawiać z matką przez telefon; przeprosił za to, że postąpił niezgodnie z ich życzeniami, wyraził swoją miłość i potrzebę przebywania z nimi. Rozmowa została naładowana emocjonalnie i zakończyła się, gdy rodzice zadzwonili do niego do domu.

* Napisz list: gdy rozmowa staje się niemożliwa, spróbuj napisać list lub e-mail. Wszystkie zasady rozwiązywania konfliktu są takie same jak w przypadku rozmowy indywidualnej. Podczas pisania możesz jednak poczuć się dziwnie. Popełnisz błędy, twoje ręczne pisanie może nie być najlepsze i możesz mieć ochotę pisać i przepisywać. Dzieje się tak, ponieważ umysł próbuje wyjaśnić, dlaczego nie należy przepraszać, miałeś rację, druga osoba się myliła i tak dalej. Ale po prostu spróbuj ukończyć list za jednym razem i opublikuj go osobie. Czasami możesz nawet chcieć napisać list do kogoś, kto mieszka / pracuje z tobą, upewnij się, że list do niego dotrze. Konflikt własności rodzinnej oddzielił nastoletnią siostrzenicę od kochającej ciotki; nie rozmawiali przez 3 lata. Nie mając wyboru, napisała list do ciotki, w którym wyraziła swoją miłość i to, jak bardzo tęskni za byciem z nią. Wyraziła rozczarowanie sposobem, w jaki jej tata i wujek walczyli o posiadłość, i powiedziała, że ​​pragnie żyć razem z miłością i szczęściem. Wysłała list, jednak zanim dotarła do ciotki, otrzymała wiadomość, że ciotka zmarła. Kilka dni później wujek przeczytał list, uświadomił sobie swój błąd, przeprosił ją i ponownie zjednoczył rodzinę. Istnieje kilka innych takich przykładów – córka, która czuła, że ​​jej rodzice bardziej kochają swoją starszą siostrę i stała się wroga wobec nich, gdy sytuacja została rozwiązana dzięki uczciwej komunikacji z rodziną; gospodyni domowa, która puściła swoje ego i przeprosiła za budowanie pięknych relacji z teściową; szef, który zaakceptował, że był niegrzeczny wobec niektórych członków swojego zespołu i zdobył ich szacunek. Przebaczenie, szukanie przebaczenia, puszczanie i zapominanie o rzeczach stwarza pole do silniejszego, bardziej znaczącego i produktywnego życia. Więc idź dalej i naucz się wybaczać i zapominać.